Jak powstaje folia stretch?

Folia stretch jest bardzo pomysłowym wynalazkiem. Znacznie ułatwia pakowanie różnych przedmiotów, ponieważ jej właściwości powodują przyleganie do ich powierzchni, a także swoiste „klejenie” się kolejnych warstw. Folia również jest bardzo rozciągliwa, dzięki czemu możliwe jest ułożenie towaru w taki sposób, by był on ciasno zwarty ze sobą.

Cena folii jest wysoka, przez co rzadko może sobie pozwolić na jej zakup zwykły Kowalski. Wynika to z tego faktu, że produkcja tego materiału pakującego jest bardzo skomplikowana, potrzebne są do niej specjalne maszyny, których cena bywa bardzo wysoka. Z tego też powodu folie te wytwarzane są głównie w bogatszych krajach, które jest stać na to, by skompletować pełen wachlarz urządzeń produkcyjnych. Jednakże planuje się uruchomienie fabryki również w Polsce. Folia może być wytwarzana na dwa sposoby: Pierwsza to metoda rozdmuchu, a druga to metoda wylewu maszynowego. Metody te nieco różnią się od siebie i mają swoje wady i zalety, ale końcowy produkt jest zazwyczaj bardzo podobnej charakterystyki. Folie typu stretch są foliami polietylenowymi, jednak czasem w procesie produkcji dodaje się również domieszki polimeru polipropylenowego. Używane są również dodatkowe surowce o bardzo niskiej gęstości (ULDPE).

Folie stretch są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ produkuje się je w formie długiej wstęgi, która nawijana jest na tuleje, które mogą występować w różnych długościach i średnicach. Możliwe jest również uzyskanie różnych stopni przezroczystości folii, dzięki czemu można odpowiednio oznakować, lub całkowicie zasłonić pakowany towar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =