Jak optycznie powiększyć usta i oczy

Każda kobieta pragnie, by jej makijaż przede wszystkim podkreślał atuty. Duże usta, piękny kolor oczu czy też nieskazitelną cerę. Jednak w gruncie rzeczy nie zawsze wiemy, jak się za to zabrać. Czasem trzeba poznać kilka prostych trików kosmetycznych, które będą w stanie pomóc nam malować się na co dzień.

Makijaż oczu i ust

Tym, co najczęściej chcemy podkreślić, są oczywiście oczy i usta. Jak jednak to zrobić, by efekt był naprawdę naturalny i dobrze wyglądał? Jeśli chodzi o oczy, najlepiej jest podkreślić je białą kredką. Delikatnie przejechać nią po linii wodnej oka. Taki sposób jest jednak dobry przede wszystkim w przypadku lekkiego makijażu. Jeśli natomiast wykonujemy pełen makijaż razem z cieniami, wówczas umieszczenie jasnego cienia w kąciku oka, również ta rewelacyjny efekt. Jak widać, makijaż oczu i ich podkreślenie jest niezwykle proste.

Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku makijażu ust. Jednak co wspólne dla obu tych sytuacji, tutaj również należy użyć kredki, a konkretniej rzecz biorąc konturówki. Ona pomaga przede wszystkim pięknie obrysować usta. Gdy są one odpowiednio podkreślone i zarysowane, nabierają konkretnego kształtu. Tym samym mogą wydawać się większe. Czasem można wyjechać nawet nieco poza linię. Wówczas usta będą jeszcze ładniejsze i pełniejsze. Kosmetyki do makijażu ust, przynajmniej niektóre, mają również działanie powiększające. Przykładowo tak działają niektóre błyszczyki, które zawierają w składzie papryczkę, szczypiącą w usta. Stają się one momentalnie czerwone i pełniejsze, choć efekt jest dość krótkotrwały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy − dwa =