Jak odpowiednio ubrać niemowlaka na spacer?

Dla świeżo upieczonych rodziców właściwe ubieranie niemowlaka jest nie lada wyzwaniem. Teoria mówi, że maluszek, który leży, zawsze powinien mieć na sobie jedną warstwę więcej niż my i jest to prawda pod warunkiem, że z nieba nie leje się skwar. Wtedy najlepszym wyjściem będą koszulki dla niemowląt, pielucha na pupie i ewentualnie cienka tetra do przykrycia w czasie snu. 

Zimą sprawa jest bardziej skomplikowana. Trzymając się wcześniej wspomnianej zasady, wystarczy jedna, dodatkowa warstwa ubranka w stosunku do tego, co mamy na sobie. Pamiętajmy jednak, że dziecko w wózku nie możliwości zbytniego ruchu, a my jesteśmy poddawani ciągłej, spacerowej aktywności, co w pewnym stopniu nas rozgrzewa. Jeśli na dworze panuje mróz, najlepiej wybrać ciepłą bieliznę z merynosów, na to założyć maluchowi dresik, po czym całość uzupełnić ocieplanym kombinezonem ze stópkami, wełnianą czapą i grubym kocykiem.

Na co zwrócić uwagę, kupując ubrania dla niemowlaków?

Niezależnie od tego, czy nasza pociecha jeszcze leży, czy już przemieszcza się sama, jej odzież musi być wygodna. Piękne sukienki są świetne dla chodzących dziewczynek, ale nie sprawdzą się z przy noworodku. To samo dotyczy efektownych chinosów dla chłopców, lub też koszul dziecięcych. Najlepiej wybierać ubrania z przyjaznych dzieciom materiałów, które może nam zaproponować polska marka https://tuszyte.pl/. Nie dość, że ich oferta jest w całości stworzona z wysokiej jakości bawełny i jej mieszanek to jeszcze charakteryzuje się pięknem i powstaje na terenie naszego kraju. Różnorodność krojów, kolorów oraz wzorów sprawi, że dobierzemy odpowiednią garderobę dla niemowlaka na każdym etapie rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 5 =