Jak można sfinansować kupno samochodu w aktualnych czasach?

Samochód od lat stanowi podstawowy środek transportu dla wielu z nas. Co więcej, branża motoryzacyjna stale się rozwija, oferując swoim klientom coraz bardziej nowoczesne modele, nastawione na jeszcze lepszą efektywność, a przy tym oszczędność, która wiąże się również z podejściem ekologicznym. Jak wiadomo zakup auta, szczególnie tego wychodzącego z najnowszej produkcji, wymaga wyłożenia sporych środków finansowych. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na jego kupno bez zewnętrznego wsparcia, chociażby w postaci pożyczki z banku. W dzisiejszych czasach istnieją jednak jeszcze inne rozwiązania, które w jeszcze korzystniejszy sposób mogą pomóc w sfinansowaniu zakupu. O czym mowa?

Leasing, czyli skuteczna pomoc w nabyciu samochodu

Chcąc sfinansować kupno pojazdu, a jednocześnie nie narazić się na zbyt duże koszty bezpośrednie, warto skorzystać z leasingu. Jest to operacja finansowa łącząca w sobie elementy kredytu oraz dzierżawy, lecz będąca w wielu przypadkach znacznie korzystniejszą dla osoby chcącej jeździć własnym samochodem. Jego podstawową cechą jest fakt, że przedmiot leasingu, a więc samochód, nie staje się naszą własnością, ale jest jedynie udostępniony na czas określony w umowie. Będąc w tym przypadku leasingobiorcą jesteśmy zobowiązani do wpłacania comiesięcznych rat, stanowiących formę zakupu prawa do użytkowania auta. Nie oznacza to jednak, że nie możemy stać się jego prawowitymi właścicielami. Po zakończeniu kontraktu możemy wykupić przedmiot leasingu, co może być naprawdę warte uwagi. Cena takiego samochodu zazwyczaj jest bowiem dużo niższa, niż jego rzeczywista wartość rynkowa. Faktów przemawiających za skorzystaniem z leasingu jako formy sfinansowania późniejszego zakupu samochodu jest jednak więcej. Jest to przede wszystkim możliwość obniżenia podatków, dzięki włączeniu opłat leasingowych w koszty bieżących działań czy amortyzacji. Warto zaznaczyć, że z tego przywileju mogą korzystać w większości firmy lub osoby prowadzące działalność gospodarczą. 

Poza tym zaletami leasingu są minimalne formalności, a także szybkość realizacji całego procesu. Jako klient nie jesteśmy zmuszeni długo czekać na decyzję o przyznaniu leasingu. Warto dodać także to, że opłaty rozłożone są w czasie, co może zachęcać szczególnie tych, którzy nie są w stanie zakupić samochodu dokonując natychmiastowej transakcji opiewającej na duże sumy. Jednym z większych minusów może być natomiast konieczność wyłożenia własnych środków na ewentualne naprawy, powstałe w wyniku eksploatowania samochodu. 

W ogólnym rozrachunku leasing jest jednak niezwykle rentowny, o czym decyduje niezaprzeczalna przewaga walorów. Na podkreślenie zasługuje również szeroka dostępność tego rozwiązania. Leasing realizuje naprawdę wiele firm, w tym salony powiązane bezpośrednio z największymi markami. Przykładem jest VW leasing której można uzyskać niemal w każdym mieście u sprawdzonych i szanujących klienta leasingodawców. Przystępując z nimi do umowy można być pewnym, że ostateczny cel, a więc nabycie samochodu, stanie się rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 9 =