Jak kupić dobrą oponę do quada?

Opony w quadach, podobnie jak w przypadkach innych pojazdów, są jednym z najważniejszych elementów jego wyposażenia. Muszą być właściwie dobrane, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Bardzo ważny jest także rodzaj nawierzchni, po której poruszać się będzie quad. 

Najważniejsze cechy dobrych opon

Na twardych nawierzchniach, takich jak asfalt najlepiej sprawdzają się tzw. szosówki. Gwarantują one doskonałą przyczepność zarówno w przypadku suchej, jak i mokrej nawierzchni. Aby spełniały one swoją rolę muszą posiadać homologację drogową, czyli specjalne pozwolenie, które dopuszcza je do użytku na drodze. Opony terenowe posiadają bardzo wytrzymały bieżnik, który doskonale radzi sobie z piachem, wodą czy żwirem. Na rynku dostępne jest także ogumienie uniwersalne, które świetnie sprawdzi się w różnych warunkach bez konieczności jego wymiany przy zmieniających się warunkach.

Wybierając opony, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rozmiar. Muszą one idealnie pasować do felg quada, ponieważ tylko wtedy jazda z nim będzie bezpieczna. Niewłaściwie dobrany rozmiar może spowodować, że pojazd będzie trudny w prowadzeniu. W przypadku quadów przystosowanych do jazdy sportowej i wyczynowej na przedniej osi stosuje się węższe opony, a na tylnej szersze. Przy zaupie należy zdecydować się na opony sprawdzonych producentów, które można znaleźć na stronie https://momamiju.pl/. Jedynie dobrze wyposażony i przygotowany quad zapewni maksymalną rozrywkę z jazdy i pokonywanych tras. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =