Jak korzystać z niszczarki, by uchronić ją przed awarią?

Niszczarka to jedno z najważniejszych urządzeń każdego biura. Jej popularność osiągnęła szczyt wraz z wprowadzeniem przepisów dotyczących RODO. Warto pamiętać, że sprzęt ten podobnie jak inne urządzenia biurowe, przy nieprawidłowym użytkowaniu, mogą ulegać usterkom.

Instrukcja obsługi

Przed rozpoczęciem pracy warto zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia. Poniżej zamieszczono kilka cennych rad, których stosowanie w życiu powinno zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Odpowiednie materiały – do urządzenia wkładamy tylko dokumenty przeznaczone do tego typu sprzętu. Spinacze, płyty DVD, teczki czy plastikowe koszulki mogą stać się powodem usterki.

Ilość papieru – choć czasami trzeba zniszczyć w małym czasie dużą ilość materiału, należy pamiętać, że niszczarka ma swoją wydolność i każde przekroczenie progu dopuszczalności może zakończyć się koniecznością wzywania serwisu.

Przegrzewanie niszczarki – usterka jak każde urządzenie elektroniczne ma prawo się przegrzać w związku z intensywną eksploatacją. Producenci zalecają robienie przerw w niszczeniu dokumentów.

Pielęgnacja niszczarki – istnieją na rynku specjalne preparaty do pielęgnacji niszczarek np. oleje. Regularne ich stosowanie zwiększa żywotność urządzenia.

W przypadku wystąpienia usterki niszczarki serwis specjalistyczny to miejsce, w którym z pewnością znajdziemy fachową pomoc. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − cztery =