Jak dopasować design zaproszenia do rodzaju przyjęcia?

Urządzając przyjęcie, musimy w stosowny sposób poinformować o nim gości. Tradycją jest wręczanie osobiście zaproszeń na ślub i wesele najbliższej rodzinie, świadom oraz przyjaciołom. Jednak można wręczyć też zaproszenia na urodziny w ten sposób. Wbrew pozorom jest to bardzo popularne. Aczkolwiek w zależności od wydarzenia potrzebny będzie nam inny wygląd zaproszenia. Zwykle na zaproszeniach ślubnych pojawia się motyw młodej pary, obrączek czy nawet białych gołębi. Są to symbole związane z zawieraniem związku małżeńskiego. Dlatego też nie używa się ich na zaproszeniach na imprezy innego typu. 

Jak powinno wyglądać zaproszenie?

Zaproszenia można wręczyć nie tylko z okazji ślubu i wesela, ale też urodzin, rocznicy ślubu, a nawet chrztu świętego czy pierwszej komunii świętej dziecka. Ważne jest jednak, aby ich design odpowiadał wydarzeniu, na jakie zapraszamy gości. Istotne jest też, aby zawrzeć w zaproszeniu podstawowe informacje o uroczystości. Najważniejsze jest podanie kto i z jakiej okazji zaprasza gości. A później w jakim miejscu i czasie odbędzie się impreza.

Można też dodać informacje o tym, czy zapraszamy rodziców z dziećmi, a może też będzie to uroczystość tylko dla dorosłych. Dobrze jest też podać informację o stroju, jeśli wymagamy, aby był uroczysty lub też, gdy jest to bal kostiumowy. Wraz z zaproszeniami na ślub czy inne wydarzenie warto od razu zamówić piękne dekoracje, takie jak te dostępne na  https://congee.pl/pol_n_WESELE-i-SLUB-8087.html, które sprawią, że sala weselna będzie wyglądać odpowiednio do naszej wizji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =