Jak dobrać odpowiedni catering dietetyczny do swojej aktywności?

Catering dietetyczny to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą zdrowo się odżywiać, a jednocześnie zrzucić nieco zbędnych kilogramów. Sprawdzi się także w przypadku tych osób, które nie mają czasu na codzienne przyrządzanie posiłków. Kluczową kwestią jest jednak odpowiednie dopasowanie rodzaju diety to naszych indywidualnych potrzeb. Jak zatem dobrać właściwy catering dietetyczny do swojej aktywności? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Dieta idealnie dopasowana

Dieta dopasowana do indywidualnych potrzeb pozwala na szybką regenerację mięśni. Zapewnia także dobre samopoczucie i energię niezbędną do podejmowania codziennych aktywności. Firmy cateringowe często oferują pomoc w doborze właściwego rodzaju diety. Niektóre z nich posiadają dietetyka, który na podstawie zebranych informacji wyliczy niezbędne zapotrzebowanie energetyczne. Kluczowe kwestie, na które musi zwrócić uwagę to m.in.: wiek, wzrost, waga, a także rodzaj i ilość aktywności.

Na stronie wielu firm, m.in. na https://www.nutridieta.pl/, znaleźć możemy kalkulatory kalorii, które wyliczają codzienne zapotrzebowanie na kalorie. Jeżeli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów, należy zmniejszyć kaloryczność o 200 kalorii, gdy chcemy przytyć – dodać 200. Znając ten wynik, możemy wybierać spośród diet oferowanych przez cateringi dietetyczne. Zazwyczaj oferują one wiele rodzajów, takich jak: dieta wegetariańska, tradycyjna, wegańska, bez glutenu czy bez laktozy. Istnieje także możliwość wykluczenia pozostałych składników, na które mamy alergie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − trzynaście =