Jak dbać o czystość butów?

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek stylizację bez butów. Odpowiednie obuwie potrafi zmienić z pozoru zwyczajny look w taki, który przyciąga uwagę, a także nadaje sylwetce odpowiednich proporcji. Żeby jednak tak było, muszą być zadbane i przede wszystkim czyste. Nawet najlepiej dobrany outfit nie będzie wyglądał dobrze, gdy para ulubionych sneakersów będzie brudna. Jak zatem je czyścić?

Pielęgnacja w domu

Do czyszczenia najlepiej użyć delikatnej szmatki lub specjalnej szczotki. Najpierw powinno się usunąć wszystkie zabrudzenia mechaniczne, takie jak piasek czy błoto. Następnie użyć środka odpowiedniego do danego typu surowca, z którego wykonany jest but. Inny preparat będzie dobry do skóry, a inny do nubuku czy tworzyw sztucznych. Obuwie dobrze jest także właściwie impregnować przed deszczem i śniegiem. Kropelki wody będą się zbierały na ich powierzchni, zamiast wsiąkać w materiał. Proces powinno się regularnie powtarzać, pamiętając o wcześniejszym dokładnym oczyszczeniu. Podczas zakupów sprzedawca na pewno doradzi, jaki środek wybrać.

Co zrobić w podróży?

Nieoczekiwana kałuża z błotem lub deszcz w środku słonecznego dnia i idealnie wypielęgnowane buty wyglądają okropnie. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto mieć w torebce czy plecaku paczkę specjalnych chusteczek do czyszczenia, na przykład takich jak te, które znajdziemy na stronie https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-wipes-5-pack.html. Co ważne nadają się one do różnych rodzajów materiałów. To znaczy, że niezależnie od tego, czy ulubione buty są wykonane ze skóry, zamszu, nubuku czy sztucznych tkanin, poradzą sobie z zabrudzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − pięć =