Jak dbać o bezpieczeństwo podczas trenowania sztuk walki?

Trenowanie sztuk walki staje się coraz bardziej modne, co wynika z korzyści płynących z uczęszczania na takie zajęcia. Dzięki temu poprawiamy swoją koordynację ruchową i przede wszystkim zwiększamy bezpieczeństwo swoje i bliskich w przypadku konfrontacji lub zaczepek, nierzadko spotykanych na ulicy. Większe poczucie bezpieczeństwa to niewątpliwie duża zaleta trenowania sztuk walki ale należy pamiętać również o bezpieczeństwie podczas samego treningu.

Ochrona newralgicznych części ciała

Najważniejszym miejscem, które należy chronić jest niewątpliwie głowa. Jedyną możliwością ochrony głowy podczas treningu są kaski. Występują różne ich rodzaje, w zależności od rodzaju sztuk walki i stopnia zaawansowania. Typowy kask wykonany jest z materiału skóropodobnego oraz pianki amortyzującej uderzenia. Bardzo ważne jest również zabezpieczenie szczęki i oraz zębów. W tym celu należy stosować ochraniacz szczęki. Najprostsze ochraniacze wykonane są z tworzywa sztucznego i dopasowują się do szczęki po uprzednim zanurzeniu w gotującej wodzie.

Profesjonalni zawodnicy natomiast, korzystają z ochraniaczy wykonanych na zamówienie, dostosowanych idealnie do ich szczęki. Kolejnym, czułym miejscem jest krocze. Do ochrony tak delikatnych miejsc używane są suspenosry. Są to ochraniacze, dostosowane do płci oraz budowy zawodnika, wykonane zazwyczaj z tworzywa sztucznego.

Warto również zabezpieczyć dłonie oraz nadgarstki. W tym celu należy użyć owijek, które do tej pory występowały w formie wąskich bandaży. Alternatywą dla tradycyjnych bandaży są owijki bokserskie zelowe, które są bardziej ergonomiczne i komfortowe. Całość dłoni chroni oczywiście rękawica. Występuje wiele typów rękawic, od tradycyjnych, bokserskich, po mniejsze, przeznaczone do MMA, które są do znalezienia na https://gladiator-fight.com/rekawice-mma-grappling.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − cztery =