Jak dbać o akumulator?

Akumulator to serce każdego pojazdu, dlatego nie powinna nikogo dziwić konieczność dbania o ten element auta. Na szczególną utratę mocy bateria narażona jest podczas skrajnie wysokich i niskich temperatur, stąd konserwacja odbywać powinna się niezależnie od pory roku. W jaki sposób kierowcy zadbać mogą o swoje akumulatory start-stop w Poznaniu i innych, dużych miastach, gdzie dostęp do garaży o stałej temperaturze jest ograniczony?

Akumulator w czasie zimy

To, czy auto da się uruchomić w czasie niskiej temperatury zależy w dużej mierze od kondycji akumulatora. By uniknąć jego przedwczesnej wymiany warto zadbać między innymi o ilość elektrolitu, czy czystość styków na klemach. Chroni przed tym także okresowe podładowywanie baterii i usunięcie z pojazdu urządzeń, które nawet podczas jego postoju pobierają prąd. Może to uchronić samochód przed przedwczesnym rozładowaniem się akumulatora w niskich temperaturach, w których potrzebuje on więcej energii do uruchomienia.

Konserwacja także latem

W czasie wysokich temperatur często dochodzi do samorozładowania akumulatora. Należy więc unikać wystawiania pojazdu na słońce, ponieważ wówczas pod klapą tworzy się znacząco wyższa temperatura, niż na zewnątrz. Warto także kontrolować napięcie baterii- jeśli spada ono poniżej 12,4 V może to oznaczać rozładowywanie.

Niekiedy wymiana akumulatora staje się jednak nieunikniona. Chcąc wypróbować akumulatory Bosch Poznań stanowi miasto o dużym wyborze na rynku – pamiętać należy jednak, by nie dać się oszukać. Wybór baterii od niepewnego sprzedawcy jest ryzykowny, stąd stawiać należy na pewne punkty sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 3 =