Jak dbać o akcesoria ogrodowe?

Ogród jest przede wszystkim miejscem wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Właściciele chętnie wypełniają go przedmiotami, które są atrakcją dla użytkowników i pozwalają aktywnie spędzić czas wolny. Królują baseny różnego rodzaju, trampoliny, huśtawki, bramki piłkarskie czy kosze do gry w koszykówkę.

Warto skorzystać z oferty hurtowni Maxi, która posiada szereg produktów do ogrodu. Niejednokrotnie kupujący zapominają, że nie wystarczy tylko nabyć sprzęt, istotna jest jego pielęgnacja, dzięki której akcesoria będą służyć niezawodnie przez długi czas.

Jak dbać o baseny?

Szczególnej uwagi wymagają baseny ogrodowe. Bardzo ważna jest wymiana wody lub jej filtrowanie. W droższych basenach często załączone są elementy filtrujące. Baseny Bestway, jedne z najczęściej sprzedawane, posiadają pompę filtrującą, która chroni właściciela przed szkodliwymi substancjami, gromadzącymi się w wodzie. Urządzenia tego typu można zobaczyć na https://www.baseny-warszawa.pl/baseny-ogrodowe-bestway-c-1_10.html.

Jakich zabiegów wymaga trampolina?

Trampoliny, które zyskały ostatnio na popularności, nie wymagają większych zabiegów. Najważniejszy jest odpowiedni montaż, który zapobiegnie uszkodzeniu, przewróceniu lub będzie zagrażać bezpieczeństwu użytkowników. Przed zimą cały sprzęt trzeba zdemontować, aby elementy metalowe nie uległy korozji a materiał nie zniszczył się.

Co zrobić ze sprzętami sportowymi przed zimą?

Również sprzęty sportowe wymagają pielęgnacji. Zimą elementy ruchome przechowujemy w zamkniętych, suchych pomieszczeniach. Latem w przypadku zagrożenia wiatrem demontujemy części, które mogą ulec uszkodzenie.

Jak zadbać o huśtawki i hamaki?

Drewniane podstawy do huśtawek zawsze należy zabezpieczyć przed zimą. Impregnując drewniane bale, gwarantujemy ich żywotność i odporność na działanie warunków atmosferycznych. Metalowe sprzęty warto schować na zimę, dzięki czemu można uniknąć ich korozji. Wszelkie elementy wykonane z materiału, opakowane w foliowe worki, należy przechowywać zimą w suchych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + dwadzieścia =