Jak chronić się przed smogiem?

Smog to temat, który spędza sen z powiek wielu mieszkańców dużych miast. Niestety, gdy tylko temperatury spadają i rozpoczyna się sezon grzewczy, a rowerzyści chowają swoje pojazdy na zimę, przesiadając się tym samy do samochodów, stan powietrza drastycznie się pogarsza. Oczywiście sytuacji nie poprawia podmiejski przemysł oraz zamiłowanie ludzi do dwuśladów napędzanych ropą, bądź benzyną. Konieczne jest tu podjęcie radykalnych kroków, które wyraźnie wpłyną na poprawę tego, czym obecnie oddychamy, jednak doraźnie możemy chronić siebie i naszą rodzinę nosząc maski antysmogowe. Specjalne filtry w nich umieszczone wyłapują szkodliwe pyły chroniąc przed nimi nasze drogi oddechowe.

Dom zabezpieczony przed smogiem

Jeśli jesteśmy aktualnie na etapie budowy, warto przemyśleć montaż systemu rekuperacyjnego, który nie tylko wpłynie na obniżenie naszych rachunków za ogrzewanie, ale zadba też o przefiltrowanie powietrza dostającego się do wnętrz z pyłów oraz osadów.

Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie w oczyszczacze powietrza, aczkolwiek chcąc wyposażyć każde pomieszczenie w tego typu sprzęt, będziemy musieli przeznaczyć na ten cel nawet kilkanaście tysięcy złotych. Warto pamiętać, że szczególnie w okresie grzewczym ważne jest wietrzenie mieszkania. Powinno ono być krótkie, acz intensywne. Dobrze jest wręcz wywołać mały przeciąg pozwalający na szybką wymianę tlenu. Ta metoda uchroni nas przed dostaniem się do mieszkania lub domu nadmiaru zanieczyszczeń krążących w miejskim powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − trzynaście =