Higiena przede wszystkim – co zrobić, aby zachować czystość w swoim gabinecie?

Świadomość pacjentów oraz lekarzy, co do znaczenia higieny w prewencji różnego rodzaju chorób jest coraz większa. Nie powinien dziwić zatem fakt, iż coraz więcej osób odwiedzających ośrodki lecznicze zwraca uwagę na panującą w nich czystość. Zatem, z jakich środków korzystać i jak dbać o czystość w gabinecie lekarskim? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego wpisu.

Z jakich środków czystości korzysta się w gabinetach lekarskich?

Mycia i dezynfekcji wymagają wszystkie narzędzia i elementy wyposażenia gabinetu, które miały kontakt z płynami ustrojowymi pacjenta. Do ich czyszczenia nie jest jednak wystarczająca ciepła woda i płyn czyszczący. Potrzebne są specjalistyczne środki, które charakteryzują się o wiele większą skutecznością w stosunku do różnego rodzaju bakterii, wirusów, czy też grzybów. Przykładem takiego specyfiku może być między innymi Aniosyme DD1 – trójenzymatyczny preparat dedykowany do ręcznego mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych oraz innych elementów wyposażenia gabinetu lekarskiego.

Oczywiście środki czyszczące i dezynfekujące to nie jedyne elementy wyposażenia gabinetu lekarskiego. Konieczne są również innego rodzaju akcesoria. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują gazy, opatrunki oraz bandaże jednorazowe. Cenionym i znanym w świecie medycznym przedstawicielem tego asortymentu są na przykład opatrunki Coban – jednorazowe samoprzylepne bandaże elastyczne produkowane i sprzedawane w różnych wersjach rozmiarowych i kolorystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − jeden =