Gdzie szukać dobrej niani dla dziecka?

Nie każda rodzina ma to szczęście, że może zostawić dzieci na wiele godzin z kimś zaufanym z rodziny, aby oboje rodzice spokojnie wrócili do pracy po narodzinach upragnionego potomka. Czasem dzieje się to jeszcze zanim rodzice zdecydują się oddać malucha do żłobka. Dzieje się tak z różnych względów, np. gdy maluch ma sporo infekcji.

Jakie rozwiązanie?

Jeśli nie ktoś z rodziny lub znajomych, to pozostaje już tylko jedno rozsądne rozwiązanie: profesjonalna niania. Jeśli szuka się dobrej, pewnej, wręcz profesjonalnej niani oferty pracy powinny być kierowane np. do specjalnych agencji. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Można samemu dać ogłoszenie – np. w Internecie, na odpowiednim portalu ogłoszeniowym albo tradycyjnie – w gazecie. Jeśli to możliwe, warto napisać swoje wymagania i np. zażądać z góry referencji z poprzednich miejsc pracy w charakterze niani.

Na co zwracać uwagę w ofertach?

Jeżeli rodzice zaczynają od czytania ogłoszeń osób chcących pracować w charakterze niani, warto zwrócić uwagę, czy mogą one w wiarygodny sposób potwierdzić swoje doświadczenie. Czasem może to być trudne, zwłaszcza gdy poszukuje się niani po raz pierwszy. Wtedy właśnie warto zwrócić się do miejsc, które pośredniczą między rodzinami a nianiami. Zwiększa to prawdopodobieństwo szybkiego znalezienia właściwej osoby. Daje to też pierwsze, ale zarazem wartościowe  doświadczenia w poszukiwaniach niani, co dobrze zaowocuje na przyszłość: rodzice będą sami w stanie znaleźć odpowiednią osobę do opieki nad swoim dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 5 =