Gdzie odpocząć przez weekend w Poznaniu?

Poznań kojarzy się wielu przede wszystkim z wielką metropolią, studentami i szalonym miejskim życiem. Coraz częściej jednak ludzie pragną schować się przed zgiełkiem wielkiego miasto i odpocząć na łonie natury.

Jezioro – uwolnij się od miasta w weekend !

Mimo, iż Poznań jest znany z nocnego życia, ciekawych klubów i imprez czasem warto odetchnąć i wybrać się kilka kilometrów dalej. Weekend nie koniecznie musi oznaczać wycieczki po mieście, a wycieczki nad piaszczysty brzeg jezior. A Pojezierze Poznańskie zachwyci najbardziej wymagających. Pasjonatów odpoczynku, ciszy i krajobrazów polodowcowych. Jest to zarazem część Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Jezioro w Kiekrzu corocznie przyciąga fanów żeglarstwa. Związane jest to z zawodami, które się tam odbywają. Nie jest to jedyny element zachęcający plażowiczów. Jest to również strzeżone kąpielisko oraz rozbudowana baza wypoczynkowa. Kiedyś można było odbyć tam rejs stateczkiem, jednak statek UFO zamieniono obecnie na kawiarnie. Fanów sportu ciekawostką może być to, że trenował tam kiedyś Grzegorz Myszkowski, pierwszy polski olimpijczyk w windsurfingu. Dalej można zobaczyć tam miłośników windsurfingu.

Warte uwagi jest również jezioro, zwane jeziorem Rusałka. Popularne dla pasjonatów wędkarstwa. Całość otoczona jest lasem i stanowi ważny punkt wypadowy dla okolicznych mieszkańców. Znane jest również z miejsca przeznaczonego dla naturystów. Co ciekawe Rusałka stała się już kilkakrotnie plenerem filmowym. Nad brzegiem znaleziono nawet kamień meteorytu. Powyższe przykłady świetnie pokazują, że czasem wyjazd poza miasto może okazać się świetną wyprawą, a okolice Poznania kryją wiele wspaniałych miejsc do odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 9 =