Formy leczenia stosowane na chorych zwierzętach

Współczesna medycyna weterynaryjna zapewnia naszym zwierzętom wysoką jakość opieki zdrowotnej. Psy i koty leczone są na wiele schorzeń, a my robimy wszystko, by także w chorobie zapewniać im jak najwyższy standard życia. Leki to jednak nie wszystko. Szczególnie gdy czworonożny przyjaciel cierpi na zaburzenia ze strony układu pokarmowego.

Diety weterynaryjne w leczeniu zwierząt

Mówi się, że jest się tym, co się je. U zwierząt jest podobnie. Odpowiednia, dobrze zbilansowana dieta jest szczególnie istotna, gdy choroby dotyczą takich organów wewnętrznych, jak wątroba. Specjalistyczne diety weterynaryjne stosowane przy schorzeniach tego narządu dostępne m.in. pod adresem https://petcentrum.pl/kategoria-produktu/psy/karmy-lecznicze/karmy-dla-psow-z-chora-watroba/ to nie tylko produkty odżywcze. Zawierają w swoim składzie także substancje dodatkowe, które wpływają na proces regeneracji wątroby i poprawy jej metabolizmu. Wspomagają rekonwalescencję i rehabilitację po przebytych chorobach, urazach, bądź zabiegach chirurgicznych. Wpływają korzystnie także na pracę nerek, które wspierają wątrobę w oczyszczaniu organizmu. Są lekkostrawne i zawierają łatwo przyswajalne białka.

Pamiętać należy o tym, że potrzeby żywieniowe naszych czworonogów różnią się zasadniczo od naszych. Lecznicza karma, której skład został przebadany przez zwierzęcych lekarzy i dietetyków, będzie lepszym rozwiązaniem niż domowe posiłki. Niestety nie wszystko, co spada z talerza, powinno być zjadane przez psa czy kota. Szczególnie wtedy, gdy są chore i potrzebują specjalistycznej opieki i uzupełniającej je karmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + osiem =