Druk książki – na jaką oprawę warto się zdecydować?

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, ale jest to bardzo ważny aspekt decydujący o ostatecznym jej wyglądzie, a przede wszystkim trwałości. Wielu czytelników w pierwszej kolejności zwraca uwagę właśnie na wygląd oprawy. Pięknie wykonana książka będzie znakomicie wyglądała w domowej biblioteczce, ale także posłuży przez wiele lat.

Rodzaje opraw, które warto wybrać

Najbardziej szlachetną jest twarda oprawa ze stronami łączonymi trwałymi nićmi konopnymi. Idealnie sprawdza się w przypadku ekskluzywnych pozycji wydawniczych, ponieważ jest ona niezwykle wytrzymała.

Innym równie eleganckim rodzajem jest oprawa twarda klejona. Gwarantuje ona doskonałą żywotność publikacji przy niższych kosztach produkcji. Najczęściej wykorzystuje się ją w przypadku bestsellerów oraz publikacji naukowych i specjalistycznych, ponieważ sprawia, że książka wygląda schludnie i estetycznie.

Do pozycji wydawniczych, które z założenia mają być przeznaczone dla dużej ilości odbiorców najlepiej sprawdzają się miękkie okładki szyte nićmi. Są bowiem trwałe, ale zarazem wygodne w przeglądaniu.

Jeśli zależy nam na wydaniu książki lub innej pozycji jak najniższym kosztem najkorzystniejszym rozwiązaniem są miękkie oprawy klejone. Świetnie nadają się do masowej produkcji pozycji, takich jak przewodniki, magazyny czy instrukcje obsługi. Są bowiem lekkie i z łatwością można je przechowywać i przenosić. Jeśli zastanawiamy się, jaki rodzaj oprawy wybrać warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dostępnymi na stronie https://www.totem.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =