Drewniane czy aluminiowe – które drabiny wybrać?

Drabina to jedno z podstawowych akcesoriów wykorzystywanych zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na placach budowy. Służy przede wszystkim do bezpiecznego wykonywania rozmaitych czynności na sporej wysokości – maksymalnie do 5-6 metrów. Na rynku są dostępne modele wykonane z kilku odmiennych materiałów, które różnią się od siebie głównie wagą oraz przeznaczeniem. Praktyka pokazuje, że w codziennym użytkowaniu zdecydowanie najlepiej sprawdzają się drabiny aluminiowe wielofunkcyjne.

Niewielki ciężar to ogromny atut

Większość osób decyduje się na zakup drabiny aluminiowej albo drewnianej. Ta pierwsza jest bardzo przydatna zwłaszcza przy wykonywaniu niezbyt ciężkich i zaawansowanych prac w ogrodzie lub domu, takich jak choćby malowanie ścian, naklejanie tapet czy zbieranie owoców z drzew (jabłek, wiśni, śliwek itp.). Jej niewątpliwe zalety to względna lekkość (pozwalająca na łatwe przenoszenie i przechowywanie), wystarczająca odporność na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne czynniki atmosferyczne, a także spora funkcjonalność.

Najbardziej uniwersalnym wyborem są drabiny domowe aluminiowe wyposażone w stabilny podest oraz funkcję swobodnego rozkładania w zależności od potrzeb. Z kolei modele drewniane są przeznaczone raczej do wymagających czynności podejmowanych w trakcie prac budowlanych lub remontowych. Korzystają z nich również powszechnie elektrycy, ponieważ są wyjątkowo stabilne i niepodatne na przewodzenie prądu, gwarantując tym samym pełne bezpieczeństwo. Dodajmy, że bez problemu można ich używać w otoczeniu większości środków chemicznych – są bowiem odporne na ich szkodliwe działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + osiemnaście =