Dobór zapachu perfum – czym się kierować w wyborze?

Piękny zapach perfum, towarzyszący eleganckiej kobiecie jest jej wizytówką, pozwala zrobić dobre pierwsze wrażenie, dlatego powinien być starannie dobrany, tak by delikatnie zwracał uwagę innych, ale nie przytłaczał i nie drażnił. Każdy ma swoje preferencje, ulubione nuty zapachowe, i to nimi właśnie powinniśmy się kierować podczas zakupu nowego pachnidła. Wcześniej kobiety używały jednego lub dwóch zapachów przez dłuższy czas, a obecnie wskazane jest posiadanie ich kilku i dobieranie nie tylko do okazji, ale także do pory roku i dnia.

Przed zakupem perfum idealnych należy zastanowić się jakie zapachy lubimy najbardziej, czy są to aromaty kwiatowe, owocowe, czy też cięższe, szyprowe. W każdym profesjonalnym sklepie kosmetycznym sprzedawca powinien ukierunkować i doradzić, który produkt będzie odpowiedni. Wonności najlepiej poznamy aplikując je na skórę, w okolice nadgarstka.

Po kilku sekundach można sprawdzić jak się prezentują, pamiętając o tym, ze po upływie kilku i kilkunastu minut zmieniają się i mogą być wyczuwalne inne nuty. W ciągu jednego dnia nie warto testować więcej niż trzech zapachów, ponieważ każdy kolejny będzie mieszał się z poprzednimi. Wybrane perfumy można kupić w sklepie stacjonarnym, lub też internetowym, gdzie ceny zazwyczaj są nieco niższe. Perfumeria Neness oferuje odpowiedniki znanych zapachów, w małych, poręcznych perfumetkach, które mogą być alternatywą dla droższych produktów.

Dobór odpowiednich perfum

Perfumy mogą zmienić nasz nastrój, wpłynąć na poprawę humoru. Dlatego wybór konkretnego zapachu zależeć powinien przede wszystkim od pory roku. Lekkie, cytrusowe, czy kwiatowe aromaty świetnie sprawdzą się latem i ciepłą wiosną, natomiast na chłodniejsze dni warto wybrać te otulające, orientalne. Pora dnia również ma znaczenie, bo rano przed pracą użyjemy zupełnie innych perfum niż na wieczorna imprezę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =