Dlaczego warto zachęcić dziecko do układania puzzli?

Martwisz się tym, że Twoja pociecha coraz więcej czasu spędza przed ekranem monitora lub smartfonu? Coraz więcej dzieci porzuca analogowe rozrywki dla tych cyfrowych. Nie ma się czemu dziwić – świat wirtualny wydaje się młodemu człowiekowi bardziej kolorowy i fascynujący, jednak warto mu pokazać, że to nie jedyny wybór! Puzzle cieszą się niesłabnącą popularnością i układają je osoby we wszystkich grupach wiekowych, dlatego może być to świetna rozrywka dla całej rodziny.

Czas spędzany offline

Puzzle są na tyle uniwersalne, że można dopasować ich trudność do wieku dziecka. Informacji na ten temat warto szukać w opisach produktów i na opakowaniu. Należy na to zwrócić uwagę, jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko czerpało z nich radość. Nieco trudniejsze można wybrać, jeśli chcesz układać je z maluchem i będziesz mu pomagać, czy napotka trudności. Dla małych dzieci polecane są puzzle posiadające 500 lub 1000 elementów, które możesz nabyć za pośrednictwem witryny https://puzzle1000.pl/kategoria-produktu/producent/puzzle-ravensburger/.

Jakie są korzyści z układania puzzli? Ćwiczą zdolności manualne, a co za tym idzie poprawiają motorykę i wpływają np. na ładne pisanie czy rysowanie. Rozwijają kreatywność – to dobre ćwiczenie dla wyobraźni, a konieczność dopasowywania elementów rozwija też zmysł przestrzenny. Puzzle też są stosunkowo tanie, lekkie i działają bez prądu, więc w ciepłe letnie dni nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby układać je na kocu w ogrodzie. Układanki zapewnią godziny świetnej zabawy Tobie i Twojemu dziecku, gwarantując przy okazji ćwiczenie wielu potrzebnych umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − jeden =