Dlaczego warto się zdecydować na kupno żyrandola do domu?

Żyrandole kojarzą nam się przede wszystkim z pałacowymi wnętrzami i przepychem. Oczyma wyobraźni widzimy wielki, strojny element podwieszony pod sufitem, który wręcz ocieka złotem oraz kryształami. Oczywiście poniekąd jest to prawidłowe skojarzenie, bo tak właśnie wyglądały akcesoria ozdabiające wnętrza wielu dworów i zamków. Moda jednak wciąż ulega zmianom, co rusz pojawiają się nowe trendy, a co za tym idzie, nie inaczej jest w przypadku żyrandoli. 

Nowoczesny design

Obecnie oferowane przez producentów lamp żyrandole w niczym nie przypominają modeli spotykanych w królewskich komnatach. Jedyna ich cecha wspólna to funkcja, a w obu przypadkach jest nią dekoracyjność oraz należyte oświetlenie pomieszczenia. Oczywiście możemy spotkać w sklepach stylizowane egzemplarze wpisujące się estetykę glamour, jednak propozycje tego typu zazwyczaj są romansem starodawnej formy z nowoczesnymi, zahaczającymi o kicz materiałami, takimi jak plastikowe szkiełka udające wcześniej wspomniane kryształy. Niezależnie od charakteru naszych wnętrz, możemy dobrać do nich efektowny żyrandol. W przypadku skandynawskich naleciałości może to być połączenie naturalnego drewna oraz szklanych kloszy, do nowoczesnego minimalizmu dużo lepiej pasować będzie rozłożysta kombinacja metalowych prętów i przezroczystych kul, natomiast dla fanów romantyzmu idealne są propozycje nawiązujące formą do delikatnych kwiatostanów dmuchawca. Jak widać po powyższych przykładach, żyrandole dają projektantom szerokie pole do popisu.

Zalety żyrandoli

Taki efektowny typ lampy to przede wszystkim doskonała dekoracja wnętrza, która jest uwielbiana przez projektantów na całym świecie. Nie od dzisiaj wiadomo, że światło odgrywa dużą rolę, a jeśli jest ono zaprezentowane w ciekawy sposób, to urasta do rangi gwiazdy całej aranżacji. Rozproszone przez niebanalny, subtelny projekt promienie mogą stanowić prawdziwe dzieło sztuki. Szczególnie w przypadku nowoczesnych inspiracji, żyrandole odgrywają niesamowicie ważną rolę, ponieważ oszczędne w swoich kształtach meble i surowe, zimne materiały na ścianach potrzebują wyrazistego akcentu. Mając do czynienia z aranżacją retro, takie oświetlenie zazwyczaj ginie pośród wzorów, kolorów oraz bogato zdobionej stolarki. Żyrandol może być obecnie nie tylko elementem spójnym z całym projektem, może on być przede wszystkim punktem wyjścia do naszych dalszych, dekoratorskich poczynań. Ponadto tego typu lampy zawsze dodają wnętrzu nieco luksusu.

Gdzie kupić oświetlenie dekoracyjne?

Zarówno w dużych marketach budowlanych, jak i specjalistycznych salonach z oświetleniem znajdziemy mnóstwo modeli żyrandoli. Wybierając jednak wersję, która ma ozdobić nasz salon, warto zdecydować się na najwyższą jakość. Taki typ lamp bardzo rzuca się w oczy, zatem każde niedociągnięcie będzie  widoczne, a sztampowy, byle jaki projekt dostępny w sieciówce prawdopodobnie zobaczymy w niejednym mieszkaniu. Oczekując doskonałego wykonania, świetnych materiałów, przystępnych cen i niebanalnych propozycji, dobrze jest zajrzeć do internetu. Szeroka oferta wielu sprzedawców pozwoli nam na wybranie idealnej lampy podkreślającej styl lub nadającej charakteru naszemu mieszkaniu. Kupując oświetlenie online, zmniejszamy ryzyko powielania naszych pomysłów w domach znajomych, dzięki czemu aranżacja stanie się niepowtarzalna. Możliwość dokonania szybkiej transakcji bez wychodzenia z domu, dostarczenie zamówionego towaru pod drzwi i 14 dni na ewentualny zwrot, jeśli zakup nam się nie spodoba, to tylko dodatkowe atuty nabywania elementów wystroju wnętrza za pośrednictwem sieci internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − trzynaście =