Dlaczego dbanie o środowisko jest tak istotne?

Promowanie ekologii i troski o środowisko naturalne nie wynika z tego, że ktoś ma w tym interes. Wszyscy mamy w tym cel. Od tego, w jakim stanie będzie ziemia, zależy przyszłość nie tylko nasza, ale i naszych dzieci. Emisja gazów cieplarnianych wraz z zaśmiecaniem już mają odczuwalne efekty w postaci gwałtownych burz, cieplejszych lat, braku mroźnych zim i co raz to częstszych susz. Przekłada się to bezpośrednio na jakość naszego życia, choćby w rosnących cenach żywności.

Twój wybór ma znaczenie

Nie można bagatelizować naszych wyborów w kwestii ochrony środowiska ze względu na skalę. Właśnie przez to, że każdy myśli, że „sam przecież nic nie zmieni” nic się nie zmienia. Tylko wspólnym wysiłkiem możemy przywrócić naturze pierwotny kształt. Oprócz stosowania ekologicznych źródeł energii, bezpiecznego odprowadzania ścieków i oszczędzania wody musimy też segregować śmieci. Żeby jednak zmiana była trwała, musi stać się niewymagającym nawykiem. W tym celu najlepiej jest zakupić pojemniki do segregacji i stosować kolorowe worki, dzięki którym nie będziemy musieli zastanawiać się dwukrotnie, co i gdzie wrzucić. Strony takie jak https://eko-ludek.pl/Worki-na-smieci-c18 pozwolą nam zaopatrzyć się we wszelkie potrzebne akcesoria. Jeśli sortowanie śmieci będzie przychodzić nam łatwo, szybko wjedzie nam w krew i zapomnimy, że w ogóle segregujemy.

Problem leży też w nas

Wbrew pozorom, to nie wielkie przedsiębiorstwa są największym problemem a właśnie pojedyncze gospodarstwa domowe. Kilkanaście milionów decyzji o niezrezygnowaniu z dymiących kotłów węglowych czy niesegregowaniu śmieci przekłada się na trujący nas codziennie smog i setki tysięcy ton śmieci, z którymi nie mamy co zrobić. Na szczęście możemy jeszcze odwrócić ten biegnący ku katastrofie scenariusz. Nie czekajmy więc i bierzmy sprawy w swoje ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 7 =