Dla kogo są przeznaczone urządzenia szpiegowskie?

Charakterystyczną cechą dzisiejszych czasów jest miniaturyzacja różnych urządzeń, takich jak telefon czy kamera. Mogą one służyć nie tylko do codziennych czynności, ale również do prowadzenia działań konspiracyjnych i rozpoznawczych. Warto podkreślić, że mimo niewielkich rozmiarów sprzęty szpiegowskie umożliwiają rejestrację obrazu wysokiej jakości (Full HD to już norma), a wiele z nich pozwala nawet na zapisywanie dźwięku.

Niezbędne sprzęty nie tylko dla profesjonalnych detektywów

Urządzenia szpiegowskie to nowoczesne rozwiązania sprawiające, że praca detektywa czy innych osób zajmujących się prowadzeniem czynności dochodzeniowych jest o wiele prostsza, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Mowa tutaj przede wszystkim o miniaturowych kamerach umieszczanych w mieszkaniu, długopisie, zegarku, okularach czy guzikach marynarki. W większości są one zasilane jedynie za pomocą mini akumulatorków, a zatem każda osoba z nich korzystająca powinna posiadać dodatkowe akcesoria do urządzeń szpiegowskich, takie jak choćby ładowarki czy powerbanki.

Pozwalają one bowiem naładować sprzęt w sytuacjach kryzysowych. Inne powszechnie stosowane przez detektywów urządzenia to nowoczesne podsłuchy w postaci małych pluskiew szpiegowskich (funkcjonujące w oparciu o technologie GSM i umożliwiające rejestrowanie dźwięku nawet przez grubą ścianę), mikrofony kierunkowe, podsłuchy sejsmiczne oraz lokalizatory GPS (znacznie ułatwiające śledzenie).

Specjaliści posługują się też nierzadko mini kamerą wifi. Warto podkreślić, że wymienione urządzenia nie są stosowane wyłącznie przez detektywów zatrudnionych w profesjonalnych agencjach. Często korzystają z nich również żony próbujące udowodnić mężowi zdradę, rodzice starający się zweryfikować kompetencje niani lub opiekunki oraz właściciele zwierząt, spędzający większość dnia w pracy poza domem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − osiemnaście =