Dezynfekcja i higiena, czyli jak uchronić się przed koronawirusem?

Temat koronawirusa przeniknął do naszego życia kilka miesięcy temu. Od tamtej pory słyszymy o nim niemal codziennie. Wystarczy włączyć serwis informacyjny lub zadzwonić do znajomych, a prędzej czy później zostanie on poruszony. Niestety koronawirus w ostatnim czasie stał się jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce, wiele osób ciężko go przechodzi. Naukowcy wskazują jednak, że duże zagrożenie stanowią osoby, które nie są świadome zarażenia. Jak zatem walczyć z koronawirusem? Jak go uniknąć? Co możemy zrobić by nie zachorować?

Proste metody są najlepsze

Lekarze alarmują, że koronawirus jest groźny dla osób w różnym wieku, jednak w szczególności osób starszych i cierpiących na inne dolegliwości. Jeśli uważamy, że problem nie dotyczy nas samych warto dołożyć wszelkich starań by nie stworzyć zagrożenia dla naszych bliskich, wśród których z pewnością są osoby starsze czy schorowane. Nie musimy od razu zamykać się w domu. Wskazane jest jednak utrzymanie dystansu społecznego. Równie ważna jest higiena i regularna dezynfekcja. Wysokiej jakości środki eliminujące wirusy i bakterie z naszego otoczenia można znaleźć na https://www.higiena.net.pl/koronawirus,2,18159.

Regularne mycie rąk k mydłem i ciepłą wodą, noszenie maseczki, czy odkażania mebli może znacząco ograniczyć ilość wirusów w naszym otoczeniu i tym samym uchronić nas przed zarażeniem. Tak proste działanie jak codzienne wycieranie blatów czy biurek, przy których spędzamy dużo czasu sprawia, że nie tylko nasze otoczenie lśni czystością, ale również jest bezpieczne dla nas i naszych bliskich. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 5 =