Czym różnią się domowe i przemysłowe narzędzia krawieckie?

Narzędzia krawieckie dzielą się na wiele kategorii. Część akcesoriów wykorzystywana jest wyłącznie w szyciu domowym, część przeznaczona jedynie do prac przemysłowych, na większą skalę. Stojąc przed zakupem maszyny do szycia, często nie do końca mamy świadomość, jaki model sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku. Najbezpieczniejszą decyzją, szczególnie gdy zależy nam na działaniu wielokierunkowym, są jak najbardziej uniwersalne maszyny – szybkie, precyzyjne, radzące sobie z grubym, jak i cienkim materiałem.

Domowe maszyny wieloczynnościowe

Tak zwane narzędzia krawieckie domowe określane są również jako maszyny wieloczynnościowe. W skrócie – cechują się posiadaniem nawet kilkuset ściegów do wyboru (od tych standardowych i klasycznych, po ściegi ozdobne). Oczywiście ich ilość zależeć będzie od rozbudowania narzędzia – a za tym idzie również i jego większa cena. Jeśli zaś postawimy na maszynę przemysłową, czyli jednofunkcyjną, musimy być przygotowani na to, że produkt ten wykonać może wyłącznie jedno określone zadanie. W tej kategorii dominują owerloki przemysłowe, choć należy zauważyć, że sporym zainteresowaniem cieszą się także podszywarki czy dziurkarki.

Maszyny przemysłowe spiszą się więc wszędzie tam, gdzie zależy nam na produkcji jednokierunkowej lub masowej. Jeśli jednak narzędzie krawieckie służyć ma do wielu czynności oraz cechować się sporą ilością ściegów, to optymalnym rozwiązaniem będzie maszyna wieloczynnościowa. Na stronie https://szyj.pl/maszyny-do-szycia/ zapoznamy się z wieloma modelami profesjonalnych maszyn – wyposażonych w dodatkowe funkcje lub też skupiających się na swojej przewodniej czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − jeden =