Czym ozdobić ściany w kuchni?

Chcesz nadać swojej kuchni oryginalnego i niepowtarzalnego charakteru? Nie bój się zatem odważnych zdobień. Oryginalne dekoracje i nieszablonowe rozwiązania sprawią, że kuchnia będzie prezentować się niezwykle atrakcyjnie, a Ty – z większą przyjemnością będziesz spędzać w niej czas. Sprawdźmy więc nasze inspiracje.

Modernistyczne mozaiki – najnowszy trend

Klasyczne płytki, to najczęstszy wybór w przypadku ścian w kuchni. Są łatwe w utrzymaniu czystości, wyglądają bardzo atrakcyjnie oraz można je łatwo dostosować do kolorystyki oraz charakteru wnętrza. Jeśli jednak chcemy, żeby były nieco bardziej oryginalne – warto postawić na mozaikę. Różnorodne kształty i rozwiązania kolorystyczne, takie jak modernistyczne, czarno-białe wzory oraz fantazyjne heksagramy czy motywy kwiatowe odmienią wygląd kuchni oraz sprawią, że będzie prezentowała się nowocześnie oraz niezwykle efektownie. Fantazyjne mozaiki idealne do kuchni znajdziemy na stronie https://dunin.eu/inspiracje-mozaika-w-kuchni/.

Wiszące dekoracje, które ożywią wnętrze

Pomocne w uzyskaniu wyjątkowego wyglądu kuchni będą też wszelkie elementy dekoracyjne, które można umieścić na ścianach. Sporą popularnością cieszą się chociażby zawieszki z ciekawymi napisami, nawiązującymi do gotowania, a nawet całe fragmenty przepisów kulinarnych. Ciekawym rozwiązaniem jest też tablica kredowa, która jest często umieszczana w barach i restauracjach. Powieszona w widocznym miejscu, na ścianie w kuchni wygląda ciekawie, a przy okazji daje możliwość zapisywania na niej ważnych informacji czy ozdobnych rysunków. Kuchnia może być prawdziwą ozdobą domu – nie bójmy się eksperymentować z jej wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 15 =