Czym ozdobić dziecięcą fryzurę?

Dziecięce włosy bywają niesforne. Miękkie kosmyki uciekają z misternych upięć, a poza tym dzieci nie lubią zbyt długiego czesania i układania fryzur. Nawet prosta, codzienna fryzura może jednak zyskać bardziej odświętny charakter, dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych ozdób do włosów. Wybór jest ogromy – gumki, spinki, frotki, opaski, koraliki… Czym najlepiej ozdabiać dziecięce fryzury?

Dłuższe fryzury dziewczęce

Dziewczynki o długich włosach chętnie wybierają proste uczesania, gwarantujące im swobodę w codziennych czynnościach. Koczki, kucyki czy końskie ogony czesze się w kilka chwil. Ich ozdobą mogą być gumki i frotki, używane do przytrzymywania włosów. Wystarczy, że wybierzemy bardziej strojne – dzianinowe bądź przystrojone kolorowymi koralikami lub kwiatkami. Na specjalne okazje można się zdecydować na zawiązanie kokardy. Jedwabna lub satynowa wstążka będzie eleganckim dodatkiem w stylu retro, idealnie pasującym do odświętnej sukienki.

Jak przytrzymać niesforną grzywkę?

Co zrobić, kiedy odrastająca grzywka zaczyna zasłaniać oczy, ale nie jest jeszcze dość długa, aby można było spiąć ją razem z resztą włosów? Rozwiązaniem mogą być opaski dla dziewczynek. Zakładane na głowę przytrzymują włosy, jednocześnie stanowiąc ozdobę.  Praktycznym, ale nie pozbawionym uroku sposobem na niesforne kosmyki są rozmaite spinki i klamerki do włosów. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje, w wielu kolorach i wzorach, z elementami kwiatowymi lub postaciami z bajek. Każde dziecko na pewno znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =