Czym jest karboksyterapia i kiedy warto się na nią zdecydować?

Terapia dwutlenkiem węgla (karboksyterapia) to niezwykle ciekawe rozwiązanie w medycynie estetycznej. Za jej pomocą można poradzić sobie z takimi mankamentami jak zmarszczki i cienie pod oczami, cellulit czy rozstępy. Terapia tym gazem uznawana jest za mało inwazyjną i bezpieczną, dlatego zyskuje ona coraz więcej zwolenników. Na czym polega zabieg i jakie są ewentualne przeciwwskazania?
Karboksyterapia – dla kogo?
Zabieg polega na podskórnym wstrzyknięciu medycznego dwutlenku węgla, który rozchodząc się w tkankach, rozszerza naczynia krwionośne, a następnie powoduje odżywienie komórek oraz stymuluje procesy naprawcze. Karboksyterapia polecana jest osobom, które borykają się z takimi problemami jak:
- zmarszczki
- cienie i obrzęki pod oczami
- rozszerzone naczynia krwionośne
- blizny i rozstępy
- wypadanie włosów
- nadmiar tkanki tłuszczowej na udach, brzuchu, pośladkach czy ramionach
- zwiotczała skóra np. po porodzie
- łuszczyca.
Z terapii dwutlenkiem węgla można skorzystać w klinice https://proderma-clinique.pl. Profesjonalnie wykonany zabieg może rozwiązać wiele problemów natury estetycznej. Dodatkowo zabieg niesie za sobą niskie ryzyko skutków ubocznych, a najnowsze urządzenia gwarantują komfort podczas wykonywania terapii.
Chociaż zabieg jest skuteczny i stosunkowo bezpieczny, nie u każdego jego przeprowadzenie jest możliwe. Problemy z nadciśnieniem, trądzik różowaty, choroby płuc, przebyty udar, nowotwór czy hemofilia to niektóre z przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny z niego zrezygnować.