Czy zmiana wysokości auta jest możliwa?

Nasz samochód nie daje nam wystarczającej przyjemności z jazdy? Nie czujemy w wystarczającym stopniu prędkości, bądź auto zbyt nerwowo zachowuje się na zakrętach? Niestety takie wrażenia odnosi mnóstwo kierowców, którzy nie są do końca zadowoleni ze swoich pojazdów. Nie musimy jednak od razu zmieniać samochodu na inny, możliwe jest wykorzystanie innych sposobów, takich jak chociażby zawieszenie gwintowane. W poniższym poradniku sprawdzimy w jaki sposób może ono przyczynić się do polepszenia zarówno wyglądu jak i właściwości trakcyjnych auta.

Lepszy wygląd

Auto, które ma obniżone zawieszenie, zwyczajnie lepiej wygląda z zewnątrz. Efekt taki można uzyskać, stosując specjalne zestawy obniżające, które są dostępne dla większości aut na rynku. W ich skład wchodzą specjalne, krótsze sprężyny, oraz dobrane do nich odpowiednie amortyzatory. Jednak taka opcja umożliwia obniżenie wysokości zawieszenia tylko o konkretną wartość. Jeżeli chcemy mieć większy wpływ na wysokość auta, to lepsze będzie zawieszenie gwintowane.

Pewniejsze prowadzenie

Innym ważnym aspektem w kwestii zmiany wysokości zawieszenia, a konkretnie jego obniżenia, jest zwiększenie się pewności prowadzenia w zakrętach. Auto staje się bardziej sztywne, przekazuje kierowcy znacznie większą ilość informacji z drogi. Dodatkowo wzrasta poczucie prędkości, co powoduje uśmiech na twarzy absolutnie każdego kierowcy. Gwintowane zawieszenie jest tutaj najbardziej optymalnym wyborem, ponieważ umożliwia obniżenie pojazdu o taką wartość, jaką będziemy chcieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − dziewiętnaście =