Czy żaluzje są dobrą ochroną przed światłem?

Większość osób decyduje się na zamontowanie w oknach swojego domu specjalnych osłon. Pełnią one bowiem kilka istotnych funkcji – przede wszystkim zabezpieczają wnętrza przed promieniami słońca i zapewniają wysoki poziom intymności. Najlepiej w tej roli sprawdzają się klasyczne żaluzje, czyli konstrukcje złożone z listewek wykonanych z drewna, aluminium albo bambusa. Posiada je w swojej bogatej ofercie m.in. ten popularny i ceniony przez klientów sklep internetowy https://magdalena24.pl/.

Mnóstwo korzyści za niewielką cenę

Odpowiednio dobrane żaluzje okienne to optymalny sposób na znaczne ograniczenie nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń znajdujących się w domu lub mieszkaniu. Dodatkowo konstrukcje te stanowią skuteczną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w okresie letnim, gdy temperatura na zewnątrz nierzadko przekracza 30 stopni Celsjusza.

Oprócz standardowych modeli drewnianych lub aluminiowych godne polecenia są również wersje plisowane i fasadowe. Te pierwsze są wyposażone w specjalny mechanizm, który daje nam możliwość bezproblemowego zsuwania oraz rozsuwania ich w dół i w górę. Dzięki temu jesteśmy w stanie zasłonić jedynie wybraną powierzchnię okna. Z kolei żaluzje fasadowe charakteryzują się tym, że bardzo ściśle przylegają do okien, w związku z czym gwarantują niemal pełne zaciemnienie wnętrz. Wszystkie wymienione powyżej konstrukcje są niezwykle komfortowe w użytkowaniu, a ponadto bardzo estetyczne. Pasują przede wszystkim do domów urządzonych w stylu nowoczesnym – np. skandynawskim lub industrialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − 1 =