Czy wynajem pracowników to korzystne rozwiązanie dla firm?

Od kilkunastu lat niezwykle popularny jest leasing pracowniczy. Polega on przede wszystkim na wynajmowaniu przez firmy i przedsiębiorstwa od zewnętrznych agencji pracowników do realizacji konkretnych zadań. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest możliwość łatwego pozyskania robotnika gospodarczego, budowlanego lub sezonowego na określony czas, co przekłada się zazwyczaj na znaczne oszczędności. Pozostałe kluczowe korzyści zostaną wymienione w dalszej części artykułu.

Prosty sposób na szybki rozwój i skuteczne konkurowanie na rynku

Wynajmem pracowników zajmuje się wiele agencji funkcjonujących zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach naszego kraju. Główną korzyścią dla firmy jest w tym przypadku możliwość skorzystania z usług dodatkowej osoby w sytuacji, gdy jest ona niezbędna w danym okresie czasu (np. w sezonie wakacyjnym), ewentualnie gdy firma zmaga się z kłopotami finansowymi i nie jest  stanie pozwolić sobie za zatrudnienie kogoś na stały etat. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że wynajmujący nie musi przejmować się żadnymi zobowiązaniami związanymi z prawem pracy ani kwestiami socjalnymi, administracyjnymi czy płacowymi, ponieważ zajmuje się tym wszystkim zewnętrzna agencja. Efektem jest oczywiście zaoszczędzenie sporych środków finansowych. 

Pozostałe istotne zalety to:

– możliwość bezproblemowej rezygnacji z pracownika, jeśli nie posiada on wystarczających kwalifikacji lub nie spełnia podstawowych wymagań

– opcja zatrudnienia pracownika na pełny etat w sytuacji, gdy doskonale się sprawdzi na danym stanowisku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 3 =