Czy wynajem drukarki się opłaca?

Drukarka to jeden z podstawowych sprzętów wykorzystywanych zarówno w domach prywatnych, jak i w biurach. W sytuacji, gdy potrzebujemy co najmniej kilku takich urządzeń, ciekawym rozwiązaniem jest ich wynajęcie od zewnętrznego dostawcy. Dzięki temu nie musimy ponosić żadnych kosztów eksploatacyjnych (w tym za czynności serwisowe), które przy wielu egzemplarzach mogą być znaczne.

Oto jeden z podmiotów oferujących tanią dzierżawę nowoczesnych i funkcjonalnych drukarek uznanych producentów: https://www.telekontrakt.pl/serwis-canon/.

Gwarancja sporych oszczędności

Większość właścicieli biur decyduje się obecnie na wydzierżawienie drukarek zamiast ich zakup, ponieważ jest to opcja znacznie bardziej wygodna. Odchodzi bowiem konieczność załatwiania materiałów eksploatacyjnych (tonerów, bębnów, tuszy itp.), a ponadto w momencie awarii urządzenia mamy pewność, że otrzymamy zupełnie nowy i w pełni sprawny egzemplarz zastępczy. Na wynajem warto postawić zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy ograniczonymi środkami finansowymi (np. dopiero rozpoczęliśmy działalność na rynku) albo drukujemy sporadycznie. Tak naprawdę ponosimy jedynie koszt samej usługi, który jest zazwyczaj stosunkowo niewielki.

Dodajmy, że większość takich sprzętów to nowoczesne konstrukcje wyposażone w zaawansowane opcje. Umożliwiają choćby natychmiastowe wysyłanie zeskanowanych dokumentów, a także tworzenie książki adresowej oraz kont osobistych każdego użytkownika z osobna. O opłacalności omawianego rozwiązania świadczy też fakt, że możemy w dosłownie każdej chwili zrezygnować ze współpracy z dostawcą, ponieważ prawie zawsze podpisywana jest umowa na czas nieokreślony. Jeśli interesuje nas dzierżawa drukarek Poznań to miasto, w którym z pewnością znajdziemy firmę posiadającą w swojej ofercie wiele ciekawych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =