Co zrobić z autem po wypadku?

Wypadek samochodowy to bardzo przykre i nieprzyjemne zdarzenie, którego ofiarą może paść niemal każdy. Podczas kolizji najważniejsze jest, byśmy wyszli z niego w miarę możliwości bez szwanku, unikając długiej rehabilitacji i wysokich kosztów leczenia. Na szczęście dzisiejsze samochody są coraz bardziej bezpieczne, dlatego coraz częściej zdarza się, że pomimo iż konieczna jest kasacja auta, jego kierowca wychodzi z wypadku bez uszczerbku na zdrowiu.

Takiego szczęścia trzeba życzyć każdemu, ale warto mu też dopomóc, posiadając samochód, który będzie spełniał wszystkie normy bezpieczeństwa. Co jednak jeśli nasz pojazd nie nadaje się już do dalszej jazdy? Z reguły w takiej sytuacji nasz ubezpieczyciel powinien uznać nam szkodę całkowitą i wypłacić odszkodowanie o wartości naszego pojazdu w momencie wypadku.

Jak oszacowywana jest wartość?

Wartość auta to jednak sprawa subiektywna i często jest tak, że ubezpieczyciele nieco zaniżają wartość naszego samochodu, chcąc wypłacić nam jak najmniejszą kwotę ubezpieczenia. By się przed tym uchronić, podczas wyboru firmy ubezpieczeniowej warto dokładnie sprawdzić, co na jej temat sądzą klienci, którzy wcześniej uczestniczyli w podobnych zdarzeniach.

Jeżeli nasz ubezpieczyciel ma dobre opinie w sieci, a jego klienci potwierdzają, że wszystkie procedury związane z odszkodowaniem były wykonane prawidłowo, tym lepiej dla nas. Pozostaje nam tylko wtedy dokonać kasacji starego samochodu lub oddać go na Auto Szrot Łódź i oczekiwać na pieniądze z odszkodowania, które pozwolą na zakup nowego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − 3 =