Co wyróżnia bambusowe szczoteczki do zębów?

Przeciętny człowiek myje zęby przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Służy do tego szczoteczka, która powinna być przede wszystkim w pełni bezpieczna dla zdrowia. Dlatego też zamiast modeli wykonanych z tworzywa sztucznego (zawierającego toksyczne, rakotwórcze polimery) zaleca się postawienie na nowoczesną wersję bambusową. Wyjątkowo wytrzymałą oraz estetyczną szczoteczkę z drzewa bambusowego kupimy m.in. w tym profesjonalnym sklepie online: https://www.elixio.pl/.

Gwarancja pełnego komfort podczas pielęgnacji uzębienia

Podstawową zaletą szczoteczki wyprodukowanej z bambusa jest ponadprzeciętna odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z pewnością posłuży ona znacznie dłużej niż standardowy produkt plastikowy. Kolejny istotny atut to ekologiczny charakter takiej konstrukcji. Rączkę można bowiem bez obaw wyłamać i wrzucić do zwykłego kompostownika albo pojemnika na odpady – z powodu biodegradowalności rozłoży się w ciągu maksymalnie kilku miesięcy. Dodatkowo warto wspomnieć, że bambus to roślina wytwarzająca znacznie więcej tlenu niż inne drzewa. Wykorzystując omawianą szczoteczkę, przyczyniamy się zatem w dużej mierze do ochrony środowiska naturalnego.

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że drewno bambusowe jest bogate w naturalny środek o właściwościach antybakteryjnych, który w kontakcie z ludzką śliną usuwa z jamy ustnej szkodliwe bakterie (powodujące np. próchnicę) oraz sprawia, że proces oczyszczania zębów jest bardziej efektywny. Jak by tego było mało, większość szczoteczek bambusowych produkuje się z uwzględnieniem zasad sprawiedliwego handlu (dobrze opłacani pracownicy, część zysków przeznaczanych na cele charytatywne itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + 7 =