Co to jest mata filtracyjna?

Przewodnik po wysokiej jakości matach filtracyjnych

Co to jest mata filtracyjna? Maty filtracyjne wykonane są ze specjalnego materiału, który filtruje powietrze. Zbiera alergeny i cząsteczki, dzięki czemu nie zanieczyszczają one powietrza.

Maty filtracyjne są często stosowane w wysokiej klasy domach i luksusowych budynkach. Są one dostępne w różnych stylach, w tym kwadratowe, prostokątne i okrągłe maty. Kwadratowe maty mają około 30 cm długości i 30 cm szerokości i mogą pokryć dużą powierzchnię.

Maty filtracyjne do filtrów wentylacyjnych są generalnie bardzo skuteczne, ze skutecznością 99% dla cząstek pyłu powyżej 0,3 mikrona i 98% dla cząstek pyłu poniżej 0,3 mikrona. 

Dlaczego maty filtracyjne są idealne do nowych domów?

Dom jest jednym z najważniejszych miejsc w życiu każdego człowieka. Obecnie istnieje wiele marek, które oferują wysokiej jakości maty filtracyjne do wentylacji (https://www.filterpoz.pl/oferta/maty-filtracyjne/). Filtry te mają długą żywotność, a ich jakość jest bezkonkurencyjna.

Trzy główne typy wysokiej jakości mat filtracyjnych i który z nich jest odpowiedni dla Twojego domu? Istnieją trzy główne rodzaje wysokiej jakości mat filtracyjnych: filtry elektrostatyczne, filtry HEPA i filtry węglowe. Filtry elektrostatyczne są najtańsze, ale mają mniejszą zdolność do usuwania alergenów i bakterii niż filtry HEPA i węglowe; filtry HEPA są najlepsze w zatrzymywaniu wszystkich zanieczyszczeń i działają dłużej, jeśli są regularnie wymieniane. Filtry węglowe są idealne do zatrzymywania lotnych związków organicznych (VOC) powodujących nieprzyjemne zapachy oraz oparów formaldehydu, które mogą podrażniać oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dwa =