Co stoi za sukcesem klocków do zabawy?

Wszelkiego typu klocki pozwalające na tworzenie własnych konstrukcji towarzyszą nam od wielu pokoleń. Wciągają do zabawy na długie godziny (w tym również dorosłych), dając przy tym niebagatelne korzyści w rozwoju szeregu umiejętności u dziecka. Jednak czy pozostało dla nich miejsce w cyfrowym świecie opanowanym przez tablety i Internet?

Od najmłodszych lat

Znajdzie się niewiele osób, które zaprzeczą stwierdzeniu, że klocki Lego są synonimem dobrej zabawy. Wymyślne zestawy nawiązujące już do prawie każdej dziedziny życia wpływają na rozwój wyobraźni, jak i kreatywności dziecka. Łączenie ze sobą różnych elementów, budowa całych miast i późniejsze zabawy w nim są standardami towarzyszącymi podczas użytkowania. Jednakże nie tylko Lego czy ich większa wersja Duplo uważa się za wartościową zabawkę na rynku. Wręcz przeciwnie. Istnieją klocki konstrukcyjne dla dzieci najmłodszych. Wykonane z drewna, w pełni bezpieczne, są jednymi z najważniejszych zabawek, z jakimi pociecha powinna mieć styczność w pierwszych miesiącach życia. Rozwijają inteligencję, koncentrację, kojarzenie faktów, ale również i motorykę.

Nie do zastąpienia

Chociaż pojawiły się “wirtualne” klocki do układania w postaci gier komputerowych, czy też komórkowych, nic nie zastąpi ich fizycznej postaci (o co powinni zadbać również rodzice). Dzieci same pokazują, że wciąż chcą się nimi bawić, co udowadniają chociażby rankingi najchętniej kupowanych zabawek. Klocki konstrukcyjne są na nim bardzo ważnym elementem. Warto więc, wybierając następny prezent, skupić swoją uwagę na ich poszukiwaniu.

Pomocny może się okazać sklep https://www.fotelikiabc.pl/klocki-dla-dzieci.html posiadający korzystne ceny na swoje produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =