Co pożytecznego możemy zrobić dla środowiska?

Jeśli zależy nam na ochronie środowiska, powinniśmy przede wszystkim zrezygnować z ogrzewania domu, mieszkania lub biura węglem. Można do tego celu wykorzystać gaz, jednak on też emituje do środowiska szkodliwe substancje. Wydaje się, że zdecydowanie najbardziej ekologiczny jest prąd i dlatego to właśnie elektryczność najlepiej jest zaprząc do generowania ciepła w naszym budynku czy lokalu.

Inwestujemy w nowoczesne ogrzewanie

Bardzo modne w ostatnich latach jest ogrzewanie podłogowe. Najczęściej wykorzystuje się do tego rurki z wodą ułożone w posadzce, jednak to niekoniecznie jest dobre rozwiązanie. Lepiej jest umieścić pod spodem specjalne maty albo na przykład folie grzewcze Red Snake. Mogą one mieć moc nawet do 220 watów na metr kwadratowy, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Co ciekawe, folie można używać nie tylko pod podłogą, ale także na ścianach. Dzięki temu ciepło generowane będzie w każdym miejscu w pomieszczeniu, co sprawi, że od razu po włączeniu ogrzewania temperatura będzie się podnosić.

Jak zminimalizować koszty?

Aby nie płacić kroci za zakup nowoczesnych rozwiązań grzewczych, możemy spróbować sięgnąć po pieniądze z Unii Europejskiej. Co prawda nie bezpośrednio, ale na przykład za pośrednictwem jednego z lokalnych programów chroniących środowisko naturalne, takiego jak program czyste powietrze Poznań, z którym możesz zapoznać się tutaj https://consorenergia.pl/dotacje/program-czyste-powietrze-poznan/. Wystarczy się zgłosić, wypełnić wniosek, podać wszystkie dane naszego lokalu i czekać na rozpatrzenie. Jeśli będzie ono pozytywne, to dużą część kwoty zakupu sfinansują nam środki publiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + dwanaście =