Co powinien umieć profesjonalny barista?

Jeśli zastanawiasz się co powinien umieć profesjonalny barista, to powinieneś wiedzieć, że zawód ten wcale nie należy do grona prostych zajęć. Barista powinien posiadać szczególnie wrażliwy zapach oraz smak, ponieważ w branży kawiarnianej są to bardzo ważne aspekty. Profesjonalny barista powinien nie mieć trudności w rozróżnianiu nut aromatycznych poszczególnych kaw oraz ich smaku. Warto wiedzieć, że tych jest około tysiąca.

Barista powinien też posiadać na swoim koncie liczne szkolenia z zakresu metod parzenia kawy, które poparte byłby uzyskaniem stosownych certyfikatów. Ważne jest także, aby osoba aspirująca do wykonywania tego zawodu wykazywała chęci do uczestniczenia w degustacjach kawy, bywała w rozmaitych kawiarniach oraz palarniach. Bardzo ważnym jest, aby barista nieustannie poddawał swój węch i smak próbom.

Barista to osoba, która powinna być szczególnie wrażliwa na potrzeby swoich klientów. Osoby, które odwiedzają kawiarnie bardzo często chcą nie tylko napić się kawy, ale także mieć okazję poobserwowania procesu jej tworzenia. Barista powinien zatem potrafić wykonywać swoją pracę z nienaganną kulturą osobistą, a także przykładać ogrom uwagi do nieustannego doskonalenia technik służących do parzenia kawy oraz innych umiejętności z tego zakresu. Dobrze widziana w tym zawodzie jest także umiejętność dobrania odpowiedniego rodzaju naczyń do konkretnych napojów. Barista, który określa się mianem profesjonalisty powinien także znać rozmaite metody na parzenie kawy, które uznawane są na całym świecie.

Szukasz baristy na targi? Sprawdź ofertę Bar Event – jest to firma oferująca pokazy i usługi barmańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście + siedem =