Co na prezent dla 3 latka?

Dziecko w wieku trzech lat uwielbia się nie tylko bawić, ale też coraz bardziej interesuje i zadziwia go otaczający świat. Obecnie mamy ogromny wybór zabawek, jednak wybrać produkt dostosowany do wieku oraz zainteresowań dziecka nie jest łatwe. Poza tym idealnie, jeżeli zabawka dodatkowo uczy i rozwija małe dziecko, które szybko się uczy i jest chłonne wiedzy.

Jednym z idealnych pomysłów na prezent dla 3 latka są wszelkiego rodzaju zabawki drewniane. Wybór mamy tutaj bardzo duży. Drewniane klocki, kolejki, puzzle czy prosta układanka to tylko kilka propozycji. Jest to pomysł na prezent, który zawsze ucieszy malucha. Kolejną propozycją są proste gry, dostosowane do wieku np. zgadywanki czy zestaw kreatywny do nawlekania. Dla dziecka w tym wieku można również wybrać książeczki, które są doskonałym rozwiązaniem na wieczorne wyciszenie, a dodatkowo rozwijają i uczą. Wybierając książkę, należy pamiętać, aby miała kolorowe obrazki, a treść powinna być zrozumiała dla dziecka.

Dzieci w wieku 3 lat uwielbiają wszelkie prace plastyczne, dlatego idealnie sprawdzą się tutaj wszelkie modeliny, ciastoliny, kolorowa kreda i tablica oraz zestawy do tworzenia prac z brokatu, koralików czy naklejek. Małe dzieci uwielbiają ruch na świeżym powietrzu każdego dnia. Doskonałym rozwiązaniem będzie rowerek lub mała hulajnoga. Należy pamiętać, aby rowerek był dobrany do wzrostu dziecka. Idealnym dodatkiem będzie koszyczek na skarby, nie zapomnijmy też o kasku, który jest niezbędny dla bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × dwa =