Co można zamieścić w sypialnianym oknie?

Człowiek spędza średnio jedną trzecią część swojego życia w sypialni – głównie na odpoczynku oraz regeneracji sił. Dlatego też warto zadbać o urządzenie tego miejsca w taki sposób, aby było w pełni komfortowe. Istotne znaczenie ma zwłaszcza wybór odpowiednich przesłon okiennych. Uniwersalne są oczywiście rolety materiałowe i rzymskie, ale wiele osób woli postawić na bardziej nowoczesne rozwiązania. Doskonałym przykładem są choćby rolety dzień noc, pozwalające na precyzyjne dozowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia.

Żaluzje i plisy to znakomita alternatywa

Oprócz wspomnianych już rolet dzień noc do sypialni idealnie nadają się poziome żaluzje wykonane z naturalnego drewna (dębu, lipy, bambusa itp.). Pasują one zarówno do wnętrz zaaranżowanych w stylu skandynawskim czy klasycznym, jak i amerykańskim, rustykalnym, a nawet industrialnym. Dodają im eleganckiego charakteru, pełniąc przy tym dwojaką funkcję – użytkową i dekoracyjną. Ich jedyną wadą jest tak naprawdę szybkie pokrywanie się kurzem – na szczęście wystarczy co jakiś czas usuwać go za pomocą szmatki lub szczoteczki.

Drugim polecanym rodzajem przesłon okiennych są plisy, które mogą być wykonane z tkanin o zróżnicowanym stopniu zaciemnienia (cienkich i grubych). Ogromną zaletą tych konstrukcji jest to, że dają możliwość zakrycia jedynie wybranego fragmentu okna, np. górnej lub środkowej jego części. Dzięki swojej budowie są przeznaczone do zamontowania nie tylko w oknach prostokątnych, ale też trójkątnych czy łukowych. Wyjątkowo estetyczny i atrakcyjny wizualnie model kupimy w tym sklepie online: https://rolety24.net/plisy. Pozostałe godne uwagi przesłony to m.in. tradycyjne zasłony i firany, żaluzje aluminiowe, a także ozdobne okiennice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × trzy =