Co kupić na Dzień Mamy?

Przy okazji świąt takich jak urodziny czy Dzień Matki, znów pojawiają się problemy dotyczące prezentów. Co wybrać, żeby nie było banalnie? Jaki prezent przygotować, żeby obdarowany czuł się szczęśliwy i doceniony? Wiadomo, że nieprzydatne prezenty czasem zbierają kurz na strychu lub są wydawane dalej.

Gdzie szukać inspiracji?

Niewyczerpanym źródłem pomysłów jest odwiedzanie sklepów z zastawą stołową i wszelką galanterią domową. Prezent w postaci pięknego naczynia, na dodatek niebanalnego i stylowego, może być tym, co ucieszy każdego. Do wyboru są pięknie zdobione flakony różnej wielkości i pojemności. Można też znaleźć wazony ceramiczne do roślin, szklane karafki z ozdobnymi korkami i nawet szklane figurki. Już nie trzeba kupować na Dzień Matki kolejnej ramki na zdjęcia i wciskać tam kolejnej fotografii członków rodziny w następnym ujęciu.

Można postawić na rzeczy jednocześnie piękne i jak najbardziej użytkowe.
Warto też zastanowić się, jakie pasje posiada osoba obdarowana. Jeżeli zbiera figurki zwierząt, to najlepiej będzie podarować jej stosowny bibelot z porcelany lub z ozdobnego szkła. Wyższą formą wysmakowania może być figurka z kamienia półszlachetnego.

Jeżeli jednak nasza mama lubi hodować kwiaty ogrodowe, to użytkowa ceramika na prezent będzie bardzo dobrym wyjściem. Nawet jeśli w domu jest kilka różnych szklanych czy ceramicznych pojemników na kwiaty, to kolejny też się przyda. Dawanie przemyślanych prezentów jest wyrazem uznania. Obdarowany czuje, że jest ważny, skoro prezent nawiązuje do jego upodobań i pasji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 3 =