Ciekawe sposoby na relaks

Jeszcze kilka lat temu sposoby na relaks były nieco inne niż dzisiaj. Rozwiązywano krzyżówki, wypełniano kolorowanki, układano rebusy i malowano obrazki. Było to praktykowane szczególnie podczas długich podróży samochodem, czy pociągiem. Zajęcia takie miały to do siebie, że były niesamowicie odstresowujące.

Czasy jednak nieco się zmieniły i odeszliśmy od dawnych metod relaksu na rzecz elektroniki. Tradycyjne gazety i czasopisma zastępują nam smartfony i tablety.

Niestety nie jest to z korzyścią dla nas i naszego zdrowia. Przede wszystkim działanie promieni UV powoduje negatywne skutki i wcale nie redukuje stresu – wręcz przeciwnie, sprawia, że jesteśmy bardziej rozdrażnieni a także mamy obniżony poziom melatoniny (czyli hormonu snu) w naszym organizmie.

Ponadto, używając telefonu, mamy rozproszoną uwagę – w każdej chwili ktoś może do nas zadzwonić, a abstrahując już od tego, w telefonie do wyboru mamy tyle różnego rodzaju aplikacji, że sami do końca nie wiemy, na którą z nich się zdecydować.

Te wszystkie czynniki z pewnością nie wpływają dobrze na nasz codzienny nastrój i nie sprawią, że poczujemy się zrelaksowani. Jaka jest więc alternatywa dla elektronicznych gadżetów?

Tradycyjne metody relaksu

Świetnie sprawdzi się diamentowa mozaika, która dodatkowo poprawi nasz zmysł artystyczny. Podobnie dobrym rozwiązaniem będą kolorowanki antystresowe, które niegdyś uwielbiane przez Polaków, dziś powracają w nowoczesnej formie. Posiadają one również właściwości terapeutyczne i redukują negatywny wpływ stresu na nasz organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − cztery =