Budowa kortu tenisowego – jaka nawierzchnia będzie najlepszym wyborem?

Korty tenisowe cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Wszystko to za sprawą popularyzacji sportu jakim jest tenis ziemny.  Zapewne wpływ mają na to również ostatnie wyniki polskich tenisistów. Uprawianie tej dyscypliny wymaga jednak odpowiedniej infrastruktury. Konieczne jest zagospodarowanie przestrzeni i budowa kortu tenisowego. Jaka nawierzchnia będzie najlepszym wyborem? 

Nawierzchnia z mączki ceglanej 

Nawierzchnia z mączki ceglanej jest najpopularniejsza ze względu na tradycję i dostępność. Korty charakteryzuje elastyczność i bardzo dobra dynamika. Są one jednocześnie trwałe i przesiąkliwe. Zapewniają komfort stawom, zmniejszając ryzyko urazów. Na stronie http://www.robtenis.com.pl znajduje się opis korzyści tej nawierzchni, a także oferta wykonania takiego kortu.

Nawierzchnia typu sztuczna trawa (dywanowa)

Nawierzchnia typu sztuczna trawa to rodzaj syntetycznego trawnika. Jest to idealne rozwiązanie do stworzenia własnego kortu na świeżym powietrzu. Sprawdzi się w różnych warunkach atmosferycznych – nawet podczas lekkich opadów deszczu. Do głównych cech tego typu nawierzchni należy komfort użytkowania, ale też mniejsze ryzyko urazów stawów. Ważną zaletą jest również łatwość pielęgnacji. 

Nawierzchnia akrylowa (twarda)

Nawierzchnia akrylowa to idealne rozwiązanie dla obiektów sportowych. Zapewnia minimalne nakłady i bardzo długą żywotność. Jest nieco mniej komfortowa od poprzednich, jednak zapewnia całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Nadaje się do pokrywania powierzchni asfaltowych. Gra na tego typu nawierzchni jest zawsze szybsza, co powoduje, że lepiej na niej sprawdzą się bardziej profesjonalni gracze.

Nawierzchnia trawiasta 

Nawierzchnia trawiasta to klasyka sama w sobie. Umożliwia komfort użytkowania, gra jest również szybka, ale do tego dochodzi również niższe odbicie piłki i mniejsza przyczepność zawodników. Ta nawierzchnia spotykana jest dość rzadko, w szczególności dlatego, że należy o nią bardzo dbać.

Podsumowując, budowa kortu tenisowego wymaga zastosowania odpowiedniego podłoża. Każda z nawierzchni ma nieco inne przeznaczenie, więc warto dobrać je do swoich umiejętności i częstotliwości korzystania. Do obiektów sportowych idealnie nadaje się podłoże akrylowe. Na dworze, przy zmiennych warunkach pogodowych sprawdzą się te dywanowe oraz mączkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 1 =