Bez jakich narzędzi nie da się zrobić idealnego manicure’u?

Starannie zrobiony manicure to najlepsza ozdoba dłoni. Jego wykonanie ułatwia dobra frezarka do paznokci oraz odpowiednio dobrane frezy kosmetyczne. Dzięki nim możliwe jest stworzenie dowolnej stylizacji na płytce nawet w domowym zaciszu – bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym.

Działanie frezów kosmetycznych

Frezy kosmetyczne to wymienne końcówki do frezarki. Ich zadaniem jest pielęgnacja i modelowanie płytki paznokci.

Dzięki nim szybko można wyrównać brzeg paznokcia, wypolerować go oraz usunąć resztki wcześniej nałożonego lakieru. Ponadto końcówki z powodzeniem zastępują cążki i nożyczki, wycinając nieestetyczne skórki. Są przy tym dużo bardziej precyzyjne, co z kolei skraca czas opracowania płytki. Z tego powodu nawet osoba początkująca powinna sobie poradzić ze stylizacją przy użyciu frezów.

Rodzaje frezów kosmetycznych

Wśród frezów kosmetycznych na uwagę zasługują szczególnie frezy kamienne oraz diamentowe. Te pierwsze mogą być stosowane zarówno na sucho, jak i na mokro. Ich zadaniem jest piłowanie, szlifowanie oraz skracanie paznokci. Frezy diamentowe należą z kolei do najpopularniejszych końcówek. Są wyjątkowo trwałe, usuwają resztki poprzedniej stylizacji oraz pozbywają się skórek. Inne rodzaje frezów to między innymi frezy ceramiczne, karbidowe oraz piaskowe. Można ich wielokrotnie używać – warunkiem jest umycie i dezynfekcja końcówek. Ze względu na standardowe rozmiary frezy zazwyczaj pasują do większości frezarek. Dzięki temu zyskują coraz większą popularność, a ich wybór jest pierwszym krokiem do wykonania manicure’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + siedemnaście =