Artykuły ułatwiające karmienia dziecka piersią

Karmienie piersią jest powszechnie uznawane za najbardziej naturalną metodę żywienia noworodków oraz niemowląt. Mleko matki zawiera bowiem siarę, czyli substancję bogatą w białka, witaminy i sole mineralne, które podnoszą odporność organizmu malucha. Podawanie mu pokarmu prosto z piersi często jednak okazuje się niezbyt komfortowe, dlatego zalecane jest stosowanie rozmaitych artykułów ułatwiających przebieg całego procesu. Przykładem są choćby specjalne koszule nocne do karmienia wykonane z elastycznego i odpornego na zaplamienie materiału.

Porządny laktator to prawdziwe wybawienie

Podstawowymi artykułami uprzyjemniającymi karmienie niemowlęcia są nietoksyczne wkłady żelowe o owalnym kształcie, które skutecznie chłodzą albo ogrzewają obolałe sutki. Pomagają przede wszystkim w przypadku zapalenia, obrzmienia oraz nadmiaru pokarmu. Każda młoda mama powinna też koniecznie zaopatrzyć się w osłonki zabezpieczające brodawki przed niepożądanymi otarciami, a także wkładki laktacyjne chroniące ubrania przed zabrudzeniem. Te ostatnie elementy muszą być oczywiście doskonale wyprofilowane oraz w pełni dyskretne (niewidoczne pod sukienką czy bluzką).

Kolejnym godnym polecenia produktem jest laktator – stosunkowo proste urządzenie służące do szybkiego odciągania mleka z piersi do butelki. W sklepach znajdziemy zarówno modele ręczne, jak i elektryczne z wydajnym silniczkiem.

Pozostałe wartościowe akcesoria to:

– ręcznik do wycierania rozlanego mleka

– dedykowana poduszka o ergonomicznym kształcie, zapewniająca optymalny komfort podczas karmienia

– krem na bazie lanoliny do smarowania biustu (łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie drobnych pęknięć na sutkach)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście + siedem =