Armatura kwasoodporna

Myśląc o naszym przedsiębiorstwie możemy nie zwrócić uwagi na różne elementy, jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniej jakości wszelkiego rodzaju instalacji, przede wszystkim sanitarnych jako że występują one wszędzie. Wiele firm zajmuje się wytwarzaniem różnego rodzaju przedmiotów, a przy tym korzysta się z różnego rodzaju środków chemicznych. W tego typu środowisku pracy jest wiele roztworów kwasowych, jeśli posiadamy armaturę zwykłego typu, czyli instalację wodociągową nieprzystosowaną do mimo wszystko żrących substancji to po pewnym czasie będzie uszkodzona. Z tego powodu ważne jest by zakupić specjalnie dostosowane elementy do płynów które będą spłukiwane do nich.

Armatura odporna na kwas złożona jest z odpowiednich stopów metali które zapobiegają niszczeniu w wyniku kontaktu ze żrącymi substancjami. Nie musi to być oczywiście stężony kwas, jednak nawet lekko kwaśne płyny sprawiają, że armatura się niszczy, choć to wychodzi na jaw dopiero po pewnym czasie.Tego typu instalacja jest oczywiście droższa od standardowej, jednak gdy weźmie się pod uwagę koszty które musielibyśmy wyłożyć na ewentualne naprawy to wychodzimy jednak na plus. Dlatego powinniśmy zainwestować w to odpowiednią ilość pieniędzy i nie bać się o kolejne koszta poniesione na rzecz likwidacji usterek.

Co jak co, ale instalacja sanitarna jest ważna w każdym przedsiębiorstwie, a już przede wszystkim w firmie gdzie ludzie mają kontakt z różnymi kwasami, same koszty są ważne, jednak poprzez odpowiednią armaturę zapobiegamy także wszelkiemu narażeniu zdrowia naszych pracowników. W ten sposób powinniśmy działać, myśląc o przyszłości, a nie tylko o bieżących kosztach.

Artykuł napisany we współpracy z GTM-PV – producentem kwasoodpornej armatury przemysłowej.

Potrzebne Ci zawory nierdzewne? Sprawdź ofertę sklepu GTM-PV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × pięć =