Alternatywy dla zasłon i firan

Choć najczęstszą ozdobą okna są firanki, współczesne trendy odchodzą od klasycznych tekstylnych rozwiązań. Rezygnacja z zasłon pozwala powiększyć optycznie pomieszczenie, a czasem zyskać dodatkową przestrzeń na parapecie. Tylko co zrobić, aby o świcie nie budziło nas słońce, święcące prosto w nasze okna? Możemy wybrać inne rozwiązanie, które pozwoli zaciemnić pokój, jednocześnie oszczędzając nam miejsce.

Alternatywa dla firanek

Jeśli firanki na oknach są czymś, czego nie jesteście w stanie zaakceptować, istnieje wiele innych, ciekawych rozwiązań, które pozwolą odsłonić się od sąsiada oraz zaciemnić sypialnię. Jeśli zależy wam zwłaszcza na tej drugiej funkcji, warto pomyśleć o roletach zaciemniających dostępnych na https://rolety24.net/rolety-okienne/zaciemniajace. Są dyskretne i skutecznie odcinają dostęp światła słonecznego. Drugim wariantem są żaluzje, które mają ten plus, że pozwalają na wybór stopnia zaciemnienia, są o wiele bardziej mobilne. Szczególnie ładnie na oknach prezentują się żaluzje drewniane i bambusowe.

Jeżeli jednak zależy wam na odrobinie estetyki, warto pomyśleć o roletach plisowanych na wymiar. Ładnie ozdabiają okno i pomagają zaciemnić pomieszczenie. Świetnie sprawdzają się w kuchni, gdzie ze względu na opary z gotowania firanki nie są najlepszym pomysłem. Co istotne, możemy wybrać pomiędzy różnymi kolorami i dopasować je do stylistyki pomieszczenia. Tego rodzaju rolety są również bardzo łatwe w montażu i nie wymagają wiercenia, co jest istotne dla osób, które z różnych powodów nie chcą instalować karniszy w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =