Akcesoria i gadżety elektroniczne dla niewidomych

Coraz częściej dostrzegamy niepełnosprawność innych osób. W dzisiejszych czasach osoby poruszające się na wózkach czy o kulach, dzięki udogodnieniom i zdobyczom techniki, mogą funkcjonować samodzielnie. To samo dotyczy osób, które nie widzą.

Samodzielne funkcjonowanie osób niewidomych

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że osoby niewidome i słabowidzące mogą funkcjonować samodzielnie. Nie tylko biała laska pomaga im w codziennym życiu, ale także różnego rodzaju sprzęty ułatwiają im egzystencję. To przede wszystkim wszelkiego rodzaju urządzenia oparte na alfabecie Brajla jak drukarki, monitory i notatniki. Ponadto lupy elektroniczne, powiększalniki oraz urządzenia mówiące. Różnego rodzaju sprzęty, w tym zegarek mówiący, kupić można na witrynie http://sklep.altix.pl/pl/zegarek-mowiacy-altix.

Ponieważ osoby niewidzące stanowią sporą grupę konsumencką, urządzenia, które są w powszechnym użytkowaniu, wyposażone są w udogodnienia albo oprogramowanie umożliwiające ich obsługę przez niewidomych. Są to np. komputery, smartfony, waga, termometr, ciśnieniomierz, a nawet igły krawieckie czy miara stolarska. Dzięki takiemu sprzętowi, niewidomi mogą wykonywać zwykłe codzienne czynności, a nawet wykonywać w domu pracę zawodową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − siedemnaście =