Akcesoria do samodzielnego skręcenia papierosa

Z każdym kolejnym rokiem ceny papierosów coraz bardziej rosną. Niestety wraz ze wzrostem cen pogarsza się jakość produktów tytoniowych. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na samodzielne skręcanie papierosów, za pomocą dostępnych akcesoriów.

Urządzenia ułatwiające przygotowanie suszu

Aby samodzielnie przygotować skręta, trzeba zaopatrzyć się w wysokiej jakości susz. Kolejnym krokiem jest rozdrobnienie tytoniowych liści. Do tego celu najlepiej wykorzystać specjalne młynki. W sprzedaży dostępne są różnorodne produkty wykonane z metalu, akrylu bądź drewna. Młynki do tytoniu często wyróżniają się niebanalnym designem. Ciekawym rozwiązaniem jest również karta grinder umożliwiająca dyskretne mielenie suszu. Do precyzyjnego porcjowania suszu wykorzystuje się dokładne, elektroniczne wagi. Za wysokiej jakości produkt trzeba zapłacić niespełna 100 zł.

Zawijanie i przechowywanie skrętów

Dokładnie zmielony i odmierzony susz należy zawinąć w odpowiedni papier nazywany bletką. W renomowanych sklepach tytoniowych znaleźć można wiele rodzajów bibułek. Najbardziej popularne są produkty bielone. Osoby szukające urozmaicenia, mogą zdecydować się na zakup produktów aromatyzowanych o owocowym smaku i zapachu. Żeby zredukować ilość substancji smolistych wdychanych do płuc podczas palenia papierosów, należy sięgnąć po filtr węglowy. Dzięki zastosowaniu filtrów dym papierosowy staje się łagodniejszy, a smak skręta bardziej wyczuwalny. Żeby samodzielnie przygotowywane papierosy dłużej utrzymywały świeżość i aromat, trzeba zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Do tego celu najlepiej nadają się bezzapachowe pojemniki i pudełka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 11 =